Programul de garanţie extinsă Bavaria Care este un produs nou disponibil în reţeaua Automobile Bavaria Group, creat special pentru a întâmpina exigenţele dumneavoastră până la cel mai mic detaliu în ceea ce priveşte utilizarea autovehiculului astfel încât să nu genereze costuri suplimentare cu reparaţiile.

Garanţia extinsă este o opţiune inteligentă şi utilă, pe care vă puteţi baza cu încredere. Aceasta acoperă costurile legate de piesele de schimb şi manopera aferentă schimbării acestora la service-ul BMW din cadrul reţelei Automobile Bavaria Group.

Durata garanţiei poate fi de 12 sau 24 de luni fără limită de km pentru automobilele rulate marca BMW şi Mini care au o vechime mai mică de 7 ani şi care au un kilometraj de până la 150.000 km rulaţi. Pachetul de garaţie extinsă poate fi de tip AMAE (All mechanical and electrical) sau 5 Stars.

Garanţia AMAE

Garanţia AMAE acoperă componentele: motor, cutie de viteze manuală şi automată, diferenţial, cutie transfer, punte faţă şi spate, sistem de răcire, sistem de alimentare (benzină şi diesel), sistem de injecţie, aer condiţionat, direcţie (inclusiv direcţia asistată), sistem electric, sistem management motor, ambreiaj, carcase, tevi, conducte şi altele.

Acest pachet este disponibil pentru vehiculele ce au la data încheierii contractului de garanție extinsă un rulaj mai mic de 100.000 km sau o vârstă mai mică de 5 ani (de la data primei înmatriculări).

Garanţia 5 Stars

Garanţia 5 Stars acoperă componentele: motor, cutie de viteze manuală şi automată, diferenţial, punte faţă şi spate, sistem de răcire, sistem de alimentare (benzină şi diesel), sistem de injecţie, aer condiţionat, direcţie (inclusiv direcţia asistată), sistem electric, sistem management motor, ambreiaj, carcase şi altele.

Acest pachet este disponibil pentru vehiculele ce au la data încheierii contractului de garanție extinsă un rulaj mai mic de 150.000 km sau o vârstă mai mică de 7 ani (de la data primei înmatriculări).

Preţuri

ModelCapacitate maximă motorPreţ AMAE 12 luniPreţ 5 Stars 12 luniPreţ AMAE 24 luniPreţ 5 Stars 24 luni
Seria 12000264252540534
Seria 22000264252540534
Seria 33000306294648624
Seria 43000306294648624
Seria 53000324312684672
Seria 65000438414840828
Seria 75000438414840828
X12000336324720708
X33000378360738720
X43000378360738720
X53000408384761744
X63000408384762744
MINI ONE1598252234528504
MINI Cooper1598252234528504
M12979348336636628
M22979348336636628
M33998468444900864
M42979468444900864
M5500052851010201002
M6500052851010201002

 

Preţurile sunt exprimate în EUR şi conţin TVA

Pentru a încheia un contract de garanţie extinsă este necesar să verificăm că autovehiculul dumneavoastră este funcţional la data activării garanţiei, fără defecţiuni ale componentelor mecanice sau electrice. În acest sens, se realizează o verificare la orice service BMW din cadrul reţelei Automobile Bavaria Group, la preţul de 215 lei fără TVA.

Important: Dacă veţi achiziţiona pachetul de garanţie extinsă sau automobilul dumneavostră are garanţia emisă de producător încă valabilă, nu va fi necesar să achitaţi preţul verificării.

BMW Repair Inclusive

Pachetul de garanție BMW Repair Inclusive, emis de producător, extinde perioada standard de garanție. Astfel, dacă autovehiculul dumneavoastră va necesita reparații în perioada contractuală privind durata sau kilometrajul convenite, costurile aferente vor fi acoperite în totalitate.

Extinderea pachetului BMW Repair Inclusive se poate efectua doar înainte de expirarea celor 24 de luni de la data primei înmatriculări, pentru o perioadă de până la 6 ani sau 200.000 km, și numai în condițiile în care autovehiculul dumneavoastră beneficiază de un pachet BMW Service Inclusive.

Următoarele prestaţii nu sunt incluse în pachetul BMW Repair Inclusive:


  • Avarierea vopselei, caroseriei, capacelor şi elementelor de caroserie.
  • Deteriorarea componentelor interioare (de ex. ornamente interioare, tapiserii, cotiere şi mânere).
  • Avarierea componentelor din sticlă (de ex. oglinzi, parbriz şi faruri).
  • Baterie auto.
  • Zgomote (reducerea confortului de ex. zgomote de vânt, scârțâituri și zdrăngănit) care nu sunt legate direct de o piesă defectă.
  • Mirosuri.
  • Consumabile (de ex. aditivi pentru emisii de gaze precum AdBlue).
  • Combustibil şi contaminarea sistemului de alimentare cu combustibil și avarii rezultate.
  • Reparații pentru care este responsabil utilizatorul vehiculului (avarierea motorului din cauza lipsei de ulei, ulei neschimbat la timp, participarea în curse auto).
  • Pneuri, greutăți pentru echilibrarea roților şi avarii ale roților.
  • Reglaje, re-ajustări și proceduri de reglaj (care nu sunt necesare în conexiune cu înlocuirea unei piese).
  • Reparaţii ale accesoriilor care nu sunt originale de la BMW.


Pentru detalii suplimentare vă aşteptăm în orice locaţie din reţeaua Automobile Bavaria Group, sau contactați centrul de relații cu clienții Automobile Bavaria Group la numărul unic de telefon .